Mandala, magický kruh harmonie, jednoty a rovnováhy 


Požádala jsem paní Lenku Losertovou, autorku harmonizujících mandal o pár slov k mandalám. Je mi velikou ctí, že je mohu zveřejnit s jejím souhlasem právě zde.

Má-li být pojednání k mandalám opravdu autentické, nejlépe vyzní přímo od toho, kdo jim skutečně rozumí a jsou s ním spjaté.
Marie
Mandala, setkání s anděly
Mandala, setkání s anděly
Mandala, odevzdání
Mandala, odevzdání
Mandala, vnitřní klid duše
Mandala, vnitřní klid duše

Mandala je magický kruh, jejíž středem je bod, který vede k harmonii. Nepatří do žádné kultury ani náboženství, je to nadčasový symbol jednoty a rovnováhy.

V běžném životě děláme každý očistu těla, ale málokdo z nás dělá očistu mysli (obsahu mysli). Máme v sobě mnoho programů, nepříjemných zážitků, které nás doprovází celý život. Je třeba také očista mysli a k tomu jsou určené mandaly. Patří mezi pomůcky, které nás učí, jak zastavit myšlenky, dále je nerozvádět a vnitřně pociťovat, co je to klid, všeobjímající láska, pochopení a radost ze života. Pomocí nich se zbavujeme starých programů, nepříjemných pocitů, strachů a k tomu stačí si najít pro sebe čas a využít jejich energii.

Stále se o tom mluví, ale málokdo dělá prevenci. Pomocí mandal cítíme prázdnou mysl, návrat k jednotě, návrat sám k sobě. Z toho plyne, že jsme naladěni na naši podstatu a odtud k nám proudí odpovědi na naše otázky, a to v podobě pocitů, slov (někoho i slova ve verších), určitého vnímání, co máme v danou situaci dělat - každý má pociťování jiné. Chce to jen čas a trpělivost, která v současné uspěchané a chaotické době chybí. Nemáme nic očekávat, hodnotit, posuzovat jen si věnovat čas pro sebe.

Energie, která je do mandaly vložena poskytuje nejen příjemnou relaxaci (pokud si zapálíte svíčku, pustíte relaxační hudbu nebo zapálíte vonnou tyčinku či vonné esence olejíčků), ale také ten, který s ní pracuje získá energii, která čistí mysl a zároveň uzdravuje naše tělo.

Přeji hodně odvahy otevřít se sám sobě.

Lenka Losertoválogo prirodni zdrave email