Proč přírodní a BIO kosmetiku v pleťové péči 

Přírodní a BIO kosmetika je účinná, přirozená a proto velmi příjemná, léčivá nejen pro pokožku, ale díky použitým přírodním esencím též pro dobrou náladu.

V tomto článku se budeme věnovat vůním, olejům a krémům na bázi přírodní a BIO kosmetiky a položíme si otázku, proč používat přírodní kosmetiku.

Příroda nám nabízí jedinečné, přirozené a ničím nenahraditelné bohatství nejen v oblasti stravování, ale též v oblasti každodenně používaných potřeb denní hygieny a další péče o tělo. Prospěšné látky v kosmetice se přes pokožku dostanou až do krevního oběhu, a protože je naše kůže největším orgánem těla, není to jistě zanedbatelné. Pokud jsou v přírodní a BIO kosmetice použity 100% přírodní esenciální oleje, díky aromaterapii získáváme nejen účinek těchto vonných esencí přes kůži, ale máme zde ještě jednu důležitou oblast - psychickou. Právě nosem nám nejrychleji odoputuje impuls do mozku. To je také důvod proč se při našich potížích často vracíme ke starým osvědčeným tradičním způsobům, a to k přírodě. 
Používání přírodní kosmetiky nám nejen může pomoci při ozdravění, ale současně se při jejím používání zbytečně nezatěžujeme nezdravými chemickými látkami.

U přírodní a BIO kosmetiky používat raději krémy nebo oleje pro pokožku?

Jednoznačně oleje, a to pouze oleje lisované za studena, které jsou naprosto vyjímečné. Pokud přeci jen je Vám příjemnější krém, než olej, existují přírodní krémy a balzámy, kde je jako hlavní složka použito bambucké máslo. Samotné 100% bambucké máslo je zajisté také velmi vhodné při péči o pokožku. Jde o tuk, který je extrahovaný ze semen stromu máslovníku afrického a na obalech přírodní kosmetiky je uvedeno v části ingredients pod názvem Butyrospermum Parkii Butter. Pokud se nechcete spokojit s tím, že určitý výrobek nese označení přírodní kosmetika pouze tím, že je do něho přidáno nepatrné množství léčivé přírodní látky, vždy čtete ingredience. Ještě neznamená, pokud je na obalu napsáno přírodní, že je krém či balzám vyroben pouze z přírodních surovin.

Nejvyšší kvalitou jsou bio oleje lisované za studena z rostlin pěstovaných podle norem ekologického zemědělství, a to z rostlin vysoce hodnotných a kvalitních. V kvalitním rostlinném oleji lisovaném za studena zůstává maximum cenných látek, tak jak je dokáže lidské tělo nejlépe zužitkovat - bioaktivních látek, vitamínů a minerálů v jejich přirozené podobě. Přírodní oleje lisované za studena se bohužel při výrobě kosmetických prostředků používají minimálně. Základem většiny olejů nebo krémů na trhu jsou oleje minerální – paraffinum liquidum. Ty jsou získané z ropy, logicky s nulovým obsahem cenných látek. Bohužel běžně používané i při výrobě dětské kosmetiky. Dále oleje rafinované, které procházejí řadou mnoha procedur při vysokých teplotách, čímž většinu cenných látek a vitamínů ztrácejí. Krémy za použití minerálních olejů přilnou k pokožce, ale nevstřebávají se, ucpávají póry a zabraňují pokožce v dýchání.

PROČ oleje lisované za studena v přírodní kosmetice:

 • Pronikají hluboko do pokožky a výborně se vstřebávají
 • Působí komplexně
 • Jejich složení nejvíce odpovídá složení tuků našeho těla
 • Působí blahodárně na problematickou pleť, posilují její odolnost, pomáhají zachovávat její zdravý vzhled
 • Regenerují pokožku a podporují prokrvení kůže
 • Nezanechávají pocit mastnoty, což se mnoho z nás, kteří nemají zatím zkušenosti s používáním olejů lisovaných za studena v přírodní kosmetice, mylně domnívá
 • Zachování pružnost, pevnost a vláčnost pleti
 • Podporují přirozené hydratace pokožky a obnovu přirozeného lipidového filtru pokožky
 • Můžeme také účinně pečovat o pleť suchou a problematickou
 • Regenerace pokožky po opalování, zhojených jizvách či popáleninách
 • Vybranými oleji pečujeme také o vlasy a nehty pro udržení jejich prvotřídního stavu
 • Při péči o děti jde o nejpřirozenější ošetření jemné a citlivé pokožky. Jsou velice vhodné dokonce i v prvních dnech života dítěte, protože se dobře se vstřebávají, pokožku nezatěžují a podporují její přirozený ochranný filtr. Jsou ideální po koupání.
Dáváme-li v přírodní a BIO kosmetice přednost jednoduchosti, můžeme použít samotné oleje lisované za studena, a to buď jednodruhové nebo si můžeme tyto oleje namíchat v různém vhodném poměru.

Pro milovníky aromaterapie nebo pro ty, co dávají přednost voňavé přírodní kosmetice či chtějí účinech olejů lisovaných za studena v přírodní kosmetice ještě zdůraznit, lze jednoduše vyrobit svůj osobní tělový a masážního olej. Do oleje lisovaného za studena nebo kombinace olejů se přidá 10, maximálně 25 kapek vybraného esenciálního oleje na 50 ml rostlinného oleje. Kde je nutno dodržet nízké koncentrace, postačí 3-5 kapek. Samozřejmě se můžeme spolehnout také na již hotové masážní a tělové oleje dle speciálních recept. V přírodní a BIO kosmetice bychom neměli najít syntetické vonné látky.

Pro suchou a problematickou pokožku ještě existují olejové bylinné extrakty - speciální přírodní kosmetika, a to například z měsíčku nebo třezalky.

Pro zájemce o levnější druhy krémů a tělového mléka v BIO kosmetice:
Složkami již nejsou pouze látky vyskytující se v přírodě, ale výrobce se snaží používat takové látky, které jsou co nejšetrnější k Vám i k přírodě. Pro Vaší rychlou orientaci si dovolujeme uvést značku přírodní kosmetiky Bione cosmetics
.

Jelikož 100% přírodní esenciální oleje se v přírodní kosmetice samozřejmě musí odrazit na ceně produktu, v některé přírodní kosmetice se z důvodu zachování její velmi levné ceny používají hypoalergenní parfemace. Konzervační látka se používá taková, která se po aplikaci na pokožku do několika minut zcela odpaří. Jde o jistou existující alternativu při péči o pokožku a samozřejmě kompromis, který je možný opět pro určitou oblast spotřebitelů přírodní kosmetiky.

Každý očekává od přírodní a BIO kosmetiky něco podobného a přesto současně na ni klade jiné požadavky. Někdo přísné, zcela přírodní, bez použitý syntetických přísad, jiný přírodní vonné esence, přijatelnou cenu... Je báječné, že máme z čeho vybírat, že každý má možnost najít si přírodní kosmetiku podle svých požadavků, naštěstí je z čeho vybírat. Nejdříve jsem si myslela, že do tohoto článku neuvedu značky přírodní kosmetiky v péči o tělo, tak jak jsem je ze zkušenosti měla zatím možnost poznat já, rodina a přátelé. V neposlední řadě jsou pro mne velmi cenné informace od mých zákazníků. Vždy si velmi vážím pokud mi svěří své zkušenosti při používání přírodní a BIO kosmetiky.

Značku přírodní kosmetiky Saloos
 snad není třeba představovat, protože její produkty jsou již na našem trhu oblíbené u mnoha spotřebitelů a tato značka je velmi zavedená. Možná i vy sami jste měli tu možnost alespoň vyzkoušet skvělé oleje či balzámy při péči o Vaši pokožku.

Ájurvédskou péči o pleť a kvalitu nejvyššího stupně Vám nabízí
značka přírodní kosmetiky Khadi. Tyto pleťové a tělové oleje představují vysoce účinné, absolutně čisté přírodní oleje, které jsou v takovéto kvalitě za tuto cenu velmi vyjímečné. Nejsou zde použity žádné syntetické vonné látky a vyrobeny jsou na základě účinných receptur. Obsahují velké množství pečlivě vybraných olejů, bylin a éterických olejů. Jejich složení je 100 % rostlinné, kdy toto čisté přírodní složení pleťových a tělových olejů značky Khadi je zároveň garantováno certifikací BDIH. Za uvedení zde stojí také úžasná specialita - nejlepší tonikum a prostředek na čištění obličeje, jaké nám může příroda nabídnout - Růžová voda.

Existují však i méně známé značky, jejichž produkty si zaslouží informovanosti u lidí. A naopak lidi si zaslouží obdržet informaci například o existenci značky přírodní kosmetiky Libebit, a to hlavně ti s problematickou či citlivou pokožkou. Mohou vyzkoušet čistě přírodní produkt - Libebit Pleťový a tělový krém z bambuckého másla a konopného oleje, který obsahuje 10% za studena lisovaného konopného oleje a je vhodný pro velmi citlivou pokožku se sklonem k podráždění, ekzémům a dermatidám. Již několik zákazníků mi potvrdilo velkou spokojenost při používání tohoto krému. Mimo jiné neobsahuje vodu, jde tedy současně o ideální ochranu proti mrazu. Velkým hitem v oblasti přírodní kosmetiky shledáváme spolu s našimi zákazníky v Libebit přírodním krémovém deodorantu s levandulí, bergamotem a tea tree. Je bez obsahu hliníku, bez barviv, syntetických parfémů a chemických konzervantů. Kombinace kokosového oleje, kakaového a bambuckého másla pro vynikající účinek. Vyzkoušet účinek tohoto přírodního deodorantu se opravu vyplatí, a to například přivoněním k vašemu tričku, svetru či košili po několikadenním nošení. Přírodní deodorant Libebit je dodáván jak v provedení krémového deodorantu pro muže tak i krémového deodorantu pro ženy.

O přírodní BIO kosmetice Dr. Hauschka, a přírodní BIO kosmetice Weleda, kterou rovněž prodáváme v Českých Budějovicích, je samostatný článek.

Snad většina z nás chápe či jen intuitivně tuší a mnoho z nás již používání přírodní kosmetiky vyzkoušeli na svoji vlastí kůži. Na jedné straně uvítáme účinky a na druhé straně šetrnost k nám i k přírodě.

Jelikož mnoho druhů přírodní kosmetiky používáme denně, účinek na naše tělo je významný a velice příjemný. Veškerou přírodní kosmetiku si můžete prohlédnout u nás na prodejně v Českých Budějovicích a rádi Vám odpovíme na Vaše dotazy.

Přírodní a BIO kosmetika na prodejně v Českých Budějovicích, Kněžská 326/23
Přirodní a BIO kosmetika na e-shopu
logo prirodni zdrave email