Děkujeme policii ČR za rychlou a svědomitou práci. V současné době nemáme oprávnění uveřejnit další podrobnější informace.

Administrátor webu
České Budějovice, 12. března 2020

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dne 2. března 2020 jsme při prohlížení záznamů z kamer objevili novou profesionální zlodějku. Perfektní záznamy z několika kamer byly předány policii ČR. Věříme, že i tentokráte dojde k brzké identifikaci zlodějky a k jejímu potrestání dle zákona.

Administrátor webu
České Budějovice, 2. března 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Děkujeme policii ČR za rychlé dopadení a usvědčení profesionální zlodějky.
V současné době nemáme oprávnění uveřejnit další podrobnosti.

Administrátor webu
České Budějovice, listopad 2019

------------------------------------------------------------------------------------------------

KAMEROVÝ ZÁZNAM ODHALIL PROFESIONÁLNÍ ZLODĚJKU!

Kouzla, triky a čáry. Takto by se dala definovat mladá a talentovaná zlodějka, která si do našeho krámku zašla minulý týden „neškodně nakoupit“. Slečna byla potetovaná na obou rukách, měla obarvené vlasy na šedo a jako modní doplněk červená sluchátka. Přišla, slušně pozdravila a pustila se ihned do práce.

Měla na sobě dvě velké tašky a ještě pro jistotu jednu malou. Doslova jí přetékaly pravděpodobně tučným lupem z okolních obchůdků, které stačila už obrazit. Kdyby se s námi podělila, mohli bychom rovnou vyměnit šatník.

Posadila se hned u dveří naproti jedné z kamer. Domnívala se, že ji opatření proti takovýmto lupičům nevidí a začala si ládovat kapsy. Poté se posunula dále, použila vychytralé triky na odvedení pozornosti a opět už měla dalších pár kosmetických produktů v suchu.

Hlavně s úsměvem… si určitě pro sebe povídala, poněvadž působila klidným a milým dojmem.

S použitím tvrdě nacvičených kouzelnických triků jako např. nechat zmizet věci v rukách a následovně je znovu objevit v jejích taškách, stačila za dvacet minut obrazit celý obchod. Všechny produkty si pečlivě vyzkoušela ještě předtím, než je ukradla. Kamery se záznamem (předáno policii) měly ovšem čistý výhled.

Nebyla sama. Podezříváme i mladého muže nakupujícího ve stejnou chvíli, pravděpodobně jejího komplice, se kterým si celou dobu vyměňovala pohled. Může se jednat o nonverbální namlouvání, ale tuto možnost jsme v důsledku posouzení situace, zamítli.

Neznámý muž se totiž stále ošíval a zaměstnával obsluhu, čímž umožnil lepší a efektivnější krádež své parťačce.

Jako nejlepší prevenci proti krádeži vám, těm, kteří prodáváte, můžeme doporučit neustálé sledování rukou zákazníků.

Úplné prozrazení tajemství kouzel se prý zamítá, proto pouze stručně. Existují i takové tahy, kdy se vám zloděj dívá přímo do očí, komunikuje s vámi, ale vy nic netušíte a vykrade vám celý obchod. Základem všech kouzel je totiž odvedení veškeré pozornosti, proto doporučujeme maximální ostražitost.

Lze se také pojistit cedulí umístěnou u vchodu s nápisem: Zlodějům přísný vstup zakázán! Ale to už je čistě na vaší fantazii.


Roman Krauskopf

České Budějovice, 24.8. 2019

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------